Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Knižky a hudba Beletrie s gay tématikou
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

so prosinec 15, 2012 2:17 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Re: Knížka k Vánocům Citovat

@ Robert Hearn: pultovky moc gay themed literatury nemají, největší výběr je asi tady: http://www.queershop.cz/gay-knihy.html

Z toho, co se dobře čte - ale je to už vydané dávno, bych doporučil

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=%C5%A1ikovnej+kluk

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Sv%C4%9Bt+norm%C3%A1ln%C3%ADch+kluk%C5%AF+
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 14, 2012 11:52 pm
Autor Zpráva
Robert Hearn
uživatel


Založen: 1.10.2009
Příspěvky: 18

Předmět: Knížka k Vánocům Citovat

Nazdar lidi! Wink Potřeboval bych poradit s dárkem k Vánocům pro kamaráda. Mělo by jít o nějakou knížku s gay tématikou, jak již avizuje toto vlákno zdejšího fóra. Představoval bych si nějakou beletrii, ale v krajní nouzi by mohlo jít i o literaturu faktu. Vím, že existuje plno stránek, které jsou přímo zaměřeny na gay literaturu, ale já potřebuji titul, který by byl v současnosti k dostání v klasickém knihkupectví a v tom by mi mohl pomoci právě někdo živý a komunikující, někdo odsud. Alespoň myslím... Trochu jsem tohle vlákno pročetl, ale většina příspěvků je již zastaralá, takže nepředpokládám, že bych zde dosud uváděné knihy sehnal.
Typově by mělo jít spíš o román Herty Müllerové Rozhoupaný dech (to bych nejspíš ještě sehnal) než o Folného Od sebe k sobě.
Já tomuto žánru nerozumím, takže vůbec nemám přehled...
Předem děkuju (samozřejmě za odměnu poděkuju i samostatně za každý tip! Very Happy).
_________________
Prvním stupněm debility je pocit geniality.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 06, 2012 2:36 pm
Autor Zpráva
skyper806
uživatel+


Založen: 1.11.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Bratislava

Předmět: Citovat

Túto novú knižku som prečítal, celkom dobrá. Myslím, že zaujme aj neveriacich, lebo mňa zaujala. Smile http://www.martinus.cz/?uItem=133878
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st prosinec 05, 2012 8:34 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Rozhoupaný dech Citovat

Ta kniha se nečte snadno a ten, kdo od beletrie očekává především děj, zápletku a spád, ať se do ní raději nepouští. Naopak ji doporučuji čtenářům, kteří ocení pečlivou práci se slovy, která nabývá rozměr hry (mimořádný výkon odvedla i překladatelka). Pro mě v žánru lágrové prózy představuje absolutní vrchol Varlam Šalamov, ale i tak má neveselý příběh sedmnáctiletého gaye Leo Auberga, karpatského Němce, jenž se po válce ocitne mezi desítkami tisíc svých krajanů, kteří byli "za trest" deportováni na nucené práce do Ruska, svou přitažlivost; především pro onen zvláštní smutek - ne v hlavě, ale "v zátylku" - s nímž v této lyrické próze autorka, nositelka Nobelovy ceny za rok 2009, evokuje Leovu několikerou osamělost. A humor... ano, je tam, ale musí se pracně dolovat, tak jako Leo doluje ze země uhlí, zatímco se nad ním vznáší všudypřítomný anděl hladu, a ze své paměti vzpomínky na kradmé návštěvy Neptunových lázní v Sibini...
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 27, 2012 8:33 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Michael Cunningham: Vzorové dny Citovat

V Hodinách nabídl Cunningham čtenářům svou interpretaci Virginie Woolfové, ve Vzorových dnech je inspirován Waltem Whitmanem. Je to nádherná četba, ale vůbec ne jednoduchá (zlatej Vívek), nepodařilo se mi přečíst ty tři povídky na jeden zátah, o což se obvykle snažím, na čtenáře útočí hned dva silné talenty, Whitmanův a Cunninghamův. Výslovně se téma homosexuality v textu neobjevuje. Doporučuju těm, kdo mají Cunninghama rádi nejen proto, že je "náš".
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 17, 2012 11:02 pm
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Citovat

Moje kamarádka si zase texty převádí do mp3 a poslouchá například při práci, protože nemá moc času na čtení. Není to úplně dokonalé, jak říká, ale může aspoń číst.
Ale musím přiznat, že jsem například zjistila, že přece jen kniha je kniha, protože spoustu informaci například na netu neseženeš a pak na mobilu jsou malé písmenka, což mi dělá problém. Proto asi dávám přednost tomuhle, ale tčečky jsou fajn, že dokážou písmo zvětšit.

Sedmý smysl jsem nečetla a to jsem si myslela, že to mám docela slušně obhlídnuté. jdu to zkusit najít, která to píše. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 17, 2012 9:06 pm
Autor Zpráva
TuX
uživatel++


Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 288
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Amater napsal:
TuX napsal:
Knizky se daji prece vydat i elektronicky, to si muze udelat doma kazdy sam a kdyz za to bude chtit rozumnou cenu, tak z toho i neco vydela.


To je fakt, ale kniha papírová je kniha. Například prý čtečky špatně snáší obrázky. Taky v mobilu nevím, jak by to vypadalo. Asi jsem stále zarytá fanynka papíru. Very Happy


Taky jsem byl, ale od te doby, co jsem zkusil cist v mobilu (knizka nebyla na papire nikdy vydana - Sedmy smysl, pokud to nekoho zajima - pohadka jako Harry Potter od ceske autorky, uzasne napsana), tak jsem zmenil nazor.

V mobilu prectu mnohem vic, protoze ho mam u sebe porad, navic nenicim knizku v batohu (ctu hlavne v socce cestou do prace) a navic si to pamatuje, kde jsem skoncil. Jedine, co mi na elektronickych knizkach chybi, je knihovna, kde bych si je mohl pujcovat Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 17, 2012 1:14 am
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Citovat

Díky, teď pochopila jsem. Cool
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 16, 2012 9:51 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Amater napsal:
jde mi literatury tohoto typu.

Snad jsem už pochopil, odpovím spíš nepřímo, protože se nechci kohokoli dotknout. Tato kniha v papírové podobě by se na krámě prodávala tak za 200-300 Kč. Když si nějakou knihu koupit chci, pak si ji koupit mohu, tuhle (ani jinou od tohoto autora) bych si ale nekoupil. Kdyby byla v nabídce ke stažení jako e-book za - řekněme - 30 Kč, pak bych si ji asi koupil, přečetl a smazal.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 16, 2012 9:19 pm
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Zvlášť v případě literatury tohoto typu?


jde mi literatury tohoto typu. nechtěla jsem urazit, ale nechápu co tím myslíš tohoto typu. Confused
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 16, 2012 9:16 pm
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Citovat

TuX napsal:
Knizky se daji prece vydat i elektronicky, to si muze udelat doma kazdy sam a kdyz za to bude chtit rozumnou cenu, tak z toho i neco vydela.


To je fakt, ale kniha papírová je kniha. Například prý čtečky špatně snáší obrázky. Taky v mobilu nevím, jak by to vypadalo. Asi jsem stále zarytá fanynka papíru. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 16, 2012 7:31 pm
Autor Zpráva
TuX
uživatel++


Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 288
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Knizky se daji prece vydat i elektronicky, to si muze udelat doma kazdy sam a kdyz za to bude chtit rozumnou cenu, tak z toho i neco vydela.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 16, 2012 6:37 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kniha Citovat

Amater napsal:
Takže myslíš, že taková literatura nemá právo vyjít?

Ať koukám jak koukám, není v mé poznámce ani slůvko o "právu" vyjít.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 16, 2012 4:34 pm
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Kniha Citovat

Tohohle typu literatury? Takže myslíš, že taková literatura nemá právo vyjít? nějak tomu nerozumím. Confused

[/quote]Neřekl bych, že autor píše do šuplíku, tam by jeho vyprávění nikdo nenašel, na WEBu ho najde kdokoli. A není tenhle způsob distribuce ideální? Zvlášť v případě literatury tohoto typu?[/quote]
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 16, 2012 5:24 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

pxetr napsal:
Autor nenašel nakladatele tak to píše do šuplíku.

Honza napsal:
No - hezkej příběh a docela dobře se to čte.

Neřekl bych, že autor píše do šuplíku, tam by jeho vyprávění nikdo nenašel, na WEBu ho najde kdokoli. A není tenhle způsob distribuce ideální? Zvlášť v případě literatury tohoto typu?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 15, 2012 10:14 pm
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Knihy Citovat

Tak 500 kousků by vyšlo přibližně na 50 000. Zájem o gay beletriia nejen o ní a zvlášť od nových autorů je nulový. Aby autor něco vydal, musel by absolvovat kruh soutěže - časopisy. Možná potom by něco vydal. Jinak spolúčast ano. To znamená, že ty vše platíš, kromě distribuce a to ještě ti vezmou knihy odborné nebo životopisy. jinak naše nakladatelství se povětšinou věnují překladové literatury.
Jinak je spsoustu autorů, co píšou do šuplíků nebo si to vydají sami pro své rodiny. Ono tolik to zas nestojí, podku ti někdo udělá editaci knihy. To potom platíš jen tisk. Jinak editace stojí 299 na hodinu. Hmm. To je jen taková malá zkušenost, jak to asi funguje.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 15, 2012 9:30 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

pxetr napsal:
Autor nenašel nakladatele tak to píše do šuplíku.Posuďte sami.... Smile


No - hezkej příběh a docela dobře se to čte.

Jen by mě zajímalo, kterej z mejch bejvalejch to o mě autorovi vykecal, bo tohle už fakt nemůže být náhoda! Twisted Evil
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 15, 2012 11:47 am
Autor Zpráva
pxetr
uživatel


Založen: 17.4.2008
Příspěvky: 23

Předmět: Citovat

http://krejci-knihy.cz/index.php?page=8

Našel jsem to náhodou.Autor nenašel nakladatele tak to píše do šuplíku.Posuďte sami.... Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so duben 14, 2012 11:36 pm
Autor Zpráva
Brio
uživatel+++


Založen: 27.12.2011
Příspěvky: 486
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Citovat

Nečtu ji v tahu, jsem někde v půlce, zatím se mi to líbíSmile)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so duben 14, 2012 10:41 pm
Autor Zpráva
charles
uživatel+++


Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 475

Předmět: Citovat

Brio napsal:
2 dny dozadu jsem si ji koupil, tak uvidíme.


Tak co, líbí?

Mimochodem, viděl někdo film? Není špatný, ale trochu mě zklamal výběr některých herců. http://www.csfd.cz/film/241906-line-of-beauty-the/
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so duben 14, 2012 4:03 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Nicku: tak DeeMusila musíme Deeratizovat. Cool prostě sničit krtka.
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so duben 07, 2012 10:27 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Nedivím, vždyť se už nějakých pár pátků známe. Wink

Snad se v tuhle chvíli hodí vysvětlení mého nicku: nevybral jsem si ho ani tak ze sympatií k hlavní postavě, ale proto, že mě zlákala možnost jmenovat se tu "Přezdívka Host" (což je mimochodem trochu klíč k hrdinovi a jeho roli v románu).
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so duben 07, 2012 10:20 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Linie krásy Citovat

Nick Guest napsal:
ale slyším tam i to skřípění zubů. Smile

Jako muž soudný se mu jistě nedivíš.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so duben 07, 2012 10:11 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Linie krásy Citovat

Václav napsal:
Minimálně dva. Komentoval jsem v tomto vláknu 20. 1. 2010 - taky se mi moc líbila.


Podíval jsem se po dvou letech na tvůj komentář. Věřím, že se ti líbila - je koneckonců fakt skvělá -, ale slyším tam i to skřípění zubů. Smile

Baví mě teď přemýšlet o ní jako o sebeironizujícím románu iniciace, který se mění v román profanace. V definici ze stránek Městské knihovny mě zaujala zmínka o "prostoru, v němž se adept setkává s nejvyšším zasvětitelem a zasvěcencem (Bohem)". Tím prostorem je v knize taneční parket, a když Božstvo posléze opouští slavnost, nahoře v patře si to hlavní (anti)hrdina již rozdává s dalšími dvěma muži. To je velmi zábavná a koncentrovaná scéna.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne so duben 07, 2012 10:25 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá duben 06, 2012 9:11 pm
Autor Zpráva
Brio
uživatel+++


Založen: 27.12.2011
Příspěvky: 486
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Citovat

2 dny dozadu jsem si ji koupil, tak uvidíme.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá duben 06, 2012 9:04 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Linie krásy Citovat

charles napsal:
minimálně jeden z vás tuhle knížku zná. Že, "Nicku"? Wink Jsem asi ve třetině a nejvíc mě zatím odrovnala první schůzka na inzerát a následný sex v parku. Brilantně napsáno.


Wink

Kniha je to skvostně napsaná a nádherně ironická, i když někomu může připadat trochu chladná (vlastně v ní chybí hrdina, s kterým by se čtenář s chutí ztotožnil). Mě ohromně bavila, četl jsem ji asi čtyři večery a nemohl se od ní odtrhnout. Ocenil jsem na ní i to, jak - s nadhledem, ale přece - ironizuje thatcherismus. Je to "román zasvěcení" - i "román znesvěcení", tedy román, který lehce paroduje svůj vlastní žánr.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 04, 2012 12:01 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Linie krásy Citovat

charles napsal:
minimálně jeden z vás tuhle knížku zná.

Minimálně dva. Komentoval jsem v tomto vláknu 20. 1. 2010 - taky se mi moc líbila.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 03, 2012 9:39 pm
Autor Zpráva
charles
uživatel+++


Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 475

Předmět: Linie krásy Citovat

Tak tohle právě čtu a moc se mi to líbí. Předpokládám, že minimálně jeden z vás tuhle knížku zná. Že, "Nicku"? Wink Jsem asi ve třetině a nejvíc mě zatím odrovnala první schůzka na inzerát a následný sex v parku. Brilantně napsáno.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 11, 2012 6:14 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

V knihkupectví na Hl. nádraží v prvním patře mají ve slevě několik posledmích kousků Záhad Pittsburghu, což je velmi tajemná gay četba. Smile
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 02, 2012 12:51 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

charles napsal:
Odhaduji, že v polském prostředí muselo být vydání téhle knihy opravdu skandál prvního řádu.


Zas takový skandál to nebyl - to jsou spíš ty naše předsudky. Jen na okraj - Chlípnice (Lubiewo) posbíraly několik literárních cen: Nike 2006, Paszporty Polityki 2005, Fenomeny "Przekroju" v r. 2005, Nagroda Literacka Gdynia 2006, Nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek 2006.

Namátkou - polská wiki má wikiprojekt LGBT i portál LGBT. Zkuste něco takového prosadit na české wiki - a hned vyběhne několik pošuků vedených DeeMusilem a zazdí to.

Jinak za poslední roky v Polsku vyšla pěkná řádka knih od polských autorů s gay tematikou:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Powie%C5%9B%C4%87_gejowska#Lista_polskich_powie.C5.9Bci
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 5 z 10
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist