Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Zábava mix Největší kecy!!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

pá únor 08, 2008 7:12 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Děcko, ani jeho zárodek, pro mě není "věc", který by patřila rodičům, a nemají proto právo rozhodovat o jeho bytí či nebytí.


Opět se ptám, protože jsem na přímou otázku (viz níže), jejíž přímost jsem zdůraznil, nedostal odpověď. Kdo má právo rozhodovat o zárodku, když ne rodiče? To je to, co mi vadí. Církev apeluje na morálku rodičů, resp. potenciálních metek, a zaštiťuje se Biblí nebo křesťanskými hodnotami (to není totéž), čímž ale odpírá možnost volby (viz níže) právě rodičům, kterým podle mě právě ono rozhodovací právo neodpiratelně patří (srovnej s Polskem). Nikdo jiný proti potratům není. Ano, tu a tam nějaké zfanatizované sdružení podepřené tím či oním. Skutečně mi připadá naprosto nepochopitelné a skandální, že si někdo osvojuje právo rozhodovat jakkoliv za někoho jiného, byť nepřímo (a nechat to třeba "na boží vůli"). Teď na mě určitě vyrukuješ s tím, že si protiřečím, kdybych chtěl zároveň rozhodovat o "životě" (viz níže) nenarozeného "dítěte" (není to dítě). Neprotiřečím. Zkus si to představit tak, že dítě je jen část matky bez vlastního vědomí vlastní existence, o jejímž bytí či nebytí může rozhodnout jen a pouze ta matka. Ne církve, ne papaláši, ne samozvaní kazatelé.

Nick Guest napsal:
Kdybych napsal

rozhodnutí, zda zabít novorozeně, které není disponováno k užívání rozumu, není věcí svobodné volby rodičů,

taky by tě ta věta fascinovala?


Ano, fascinovala. Protože novorozeně není embryo nebo plod. Odkdy začíná život? Víš to? Já ne a pochybuju, že ty ano, protože bys byl jediný. Kromě toho třeba zvíře je disponováno k používání rozumu a vegetarián předpokládám nejsi.

Nick Guest napsal:
Já prostě nemůžu přijmout nějakou pragmatickou dohodu o nějakém počtu měsíců jako kriterium toho, zda je někdo "ještě-ne-člověk" a "už-člověk".


Beru to OSOBNĚ tak, že ve chvíli, kdy vznikne zygota, máme geneticky člověka jako organismus. Ve chvíli narození se z genetického člověka stává člověk ve smyslu lidství. Hranici tří měsíců vnímám pouze jako morální. a zřejmě nejen já, když má život matky v případě nutnosti přednost před životem plodu.

Nick Guest napsal:
Tento můj hodnotový liberalismus mě pochopitelně vede ke značné ostražitosti vůči institucionálnímu náboženství.


Martně pátrám po tom liberalismu... Ostražitost před jakýmkoliv náboženstvím je v sekularizované společnosti otázkou zdravého rozumu, ne liberalismu.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 7:09 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Vodafone Citovat

Spermie ani vajíčko samozřejmě nejsou lidskými zárodky. Příroda sama jimi strašně mrhá. Ne z každého lidského plodu je živé novorozeně, ale diskuse o přípustnosti spontánních potratů by byla nesmyslná.

Onanie by se ovšem zakázat měla zvláštním zákonem, ale jen někomu. Very Happy
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 7:02 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: K potratům Citovat

Pokud to, co tady Nick Guest píše dotáhnu do extrému, chtělo by to zakázat používání antikoncepce, stejně tak jako zakázat jakýkoli neheterosexuální pohlavní styk. Vždyť přece ty sperime a vajíčka jsou taky živé, takže jejich nositel nemá právo rozhodnout, jak s nimi bude naloženo. A rozhodně by se měla zakázat onanie. Cool

Když je nesprávné konvencí určit hranici tří měsíců, jak správné je určit jako hranici okamžik spojení sperme s vajíčkem?

Jinými slovy - vždycky se najde nějaký děj, který předcházel nějakému nějakému stavu. Takže se nevyhneme tomu stanovit nějakou hranici.

Pokud bych totiž šel do opačného extrému, mohl bych tvrdit, že co vzniklo ze mne je jednou provždy mým majetkem, a můžu si s tím dělat co chci a samozřejmě taky není dobře.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 6:23 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Adam:

Děcko, ani jeho zárodek, pro mě není "věc", který by patřila rodičům, a nemají proto právo rozhodovat o jeho bytí či nebytí. Ústava ČR zná ochranu lidského života už před narozením. Myslím, že jako medik víš, že tříměsíční hranice (do které jsou v našem právním řádu aborty dovolené) je jenom hranicí konvenční, beroucí v potaz spíš zdraví matky než "lidství" plodu. Pro mě nejsou přijatelné tzv. sociální důvody pro potrat a "vhodné rodinné prostředí" je podle mě úplně gumový pojem, který do práva vůbec nepatří. Kdybych napsal

rozhodnutí, zda zabít novorozeně, které není disponováno k užívání rozumu, není věcí svobodné volby rodičů,

taky by tě ta věta fascinovala? Já prostě nemůžu přijmout nějakou pragmatickou dohodu o nějakém počtu měsíců jako kriterium toho, zda je někdo "ještě-ne-člověk" a "už-člověk". Úplně jiná je samozřejmě otázka individuální viny - a ještě jiná je otázka případných legislativních změn. Tady bych jako hodnotový (ne ekonomický) liberál byl jen pro opatrné a postupné změny. Tento můj hodnotový liberalismus mě pochopitelně vede ke značné ostražitosti vůči institucionálnímu náboženství.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 5:53 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

citace:
Víte, co mě ale fascinuje? Že největšími bojovníky proti potratům jsou vždycky muži. Pokud se někde najde nějaká žena, většinou bývá bezdětná.


Co je na tom fascinujícího ? Do každého problému nejvíc kecají ti, kteří mu "nejlíp" rozumí. Stačí se podívat na fláterníky, jak kdejaký pedofilní farář žvatláním z té vyvýšené ohrádky nahrazuje třeba manželskou poradnu Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 5:41 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

NG: ty jsi v nějaké církvi, nebo jenom věřící?

Nikom napsal:
1. že potrat není věcí svobodné volby rodičů.


Tahle věta mě fascinuje. Potrat není věcí svobodné volby rodičů. A koho tedy? Svobodnou vůlí lékaře? Nebo snad svobodnou vůlí toho embrya/plodu/dítěte? Nebo snad svobodnou volbou církví? Či snad podle tebe neexistuje v tomto případě svobodná volba?Prosím o odpověď. Vždycky musí existovat volba. Různě dobré, drastické, nepříjemné, ale pořád volba. Doba, kdy si lidi nemohli vybrat, je snad už za námi a to v jakémkoliv ohledu. Nikdo kromě rodičů nemá právo rozhodnout o potratu, a nejsou-li oba aktéři schopni zajisit dítěti vhodné rodinné prostředí, pak je potrat variantou. A jsme u toho. Je to volba, která se nám sice nemusí moc líbit a asi by byli všichni radši, kdyby k takovémuto rozhodování docházet nemuselo, ale pořád je to cesta. Nejsem schopen nějak přehledně vyjídřit tok svých myšlenek, protože se mi do toho plete spousta dalších myšlenek od církevních dogmat přes regulaci porodnosti, dětské domovy a kdesi cosi. Snad se trochu vyznáte v tom, co chci říct.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 4:00 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
Je to značně neohleduplné k pacientům i k zdravotnickému personálu.


Souhlas. Nikdy jsem nehájil a nehájím tyhle metody. Zákon o ochraně okolí nemocnic by ale byl přesně tím restriktivním zákonem, které, Nikome, o kus dál ostře odmítáš. Jinak myslím:
1. že potrat není věcí svobodné volby rodičů a
2. že na tzv. pochody pro život chodí i hodně maminek s kočárky a kupou dětí. Já na ně nechodím, není to "moje parta", ale zachovávám si svůj postoj proti potratům, protože mě nikdo nepřesvědčil o opaku.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 12:20 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Také zvíře by mě vyděsilo, i kdybych zcela změnil svoje postoje k potratům. Je to značně neohleduplné k pacientům i k zdravotnickému personálu. Myslím, že by speciálně kvůli němu, měli vymyslet zákon o dodržování klidu kolem nemocnic...
Každý má právo na svůj názor.

Víte, co mě ale fascinuje? Že největšími bojovníky proti potratům jsou vždycky muži. Pokud se někde najde nějaká žena, většinou bývá bezdětná. Podle mého názoru má žena právo rozhodnout o svém těle sama. Z hysterických výkřiků katolíků a jim podobných mám někdy pocit, jako by je někdo k potratům přímo nutil.
Nevim, proč mají neustále potřebu přenášet svoje názory (patrně díky tomu, že jsou svaté) do podoby restrikčních zákonů. Vždyť současný stav dává možnost volby dle přesvědčení a samozřejmě i okolností - které život přináší - a na něž žádný zákon nikdy nemůže být připravený.[/i]
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 11:58 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Netvrdí to autoři už od starověku, že dřív, za jejich mládí, byl zlatý věk a že svět nutně spěje k apokalypse? Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 3:28 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: flamware Citovat

Byly to tvrdé doby morových ran, pogromů, válek, inkvizice, trojpapežství - ale taky rozkvětu kultury, noblesy na mnoha trůnech i v podhradí, kde "kacíři" typu Marsilia z Padovy nebo Williama Ockhama mohli zemřít přirozenou smrtí. John Wycliff umřel sešlostí věkem na své faře v Ruthrfordu, Petrarca byl přítelem několika korunovaných hlav, Karel IV. se s ním radil, v Bibli Václava IV. jsou obrázky se zachycením soulože, napsán a hrán byl Mastičkář se všemi svými lehtivostmi a obscenitami. Opravdové hrůzy masového vyvražďování a jen na pohled přijatelnější hrůzy bastardizace národů prostřednictvím stále víc devalvovaného jazyka - lexika, stále nekompetentnější využívání jeho flexe (aniž chci být osobní, ty tvary "aby jsme" jsou tady dost časté) mizerná větná skladba - a především je to vše legrace ve srovnáním s apokalypsou, která nastane, až se úplně rozloučíme s knižní a časopiseckou četbou. Už teď internet zapavují hrůzy flamweru typu Libor pop, který vlastně patří k rozumnějším...

Ještě že ho zcela jistě nepřežiju celé... Cool
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 12:54 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

No ano, nepopírám, že to bylo století Petrarcovo a Bocacciovo, ale lidi jejich typu se v této i pozdější době upalovali a koukalo se na ně často jako na výstředníky a v církevních kruzích jako na kacíře. Například Dekameron je docela slizká literatura na tehdejší dobu. Navíc renesance a humanismus byly eště v plínách a prakticky jen v Itálii, i když si Karel IV. s Petrarcou psali dopisy. Ostatně v té skvělé renensanční Itálii později upálili G. Bruna a málem i Galileie, kdyby včas neodvolal.
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 07, 2008 11:31 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Ten asi usnul někde ve 14. století.


Myslím, sergeji, že se mýlíš: 14. století - století Petrarkovo a Boccacciovo - za nic nemůže. Stoletím největších slovních keců, které se jako gigantické meteority vznášejí prostorem a občas způsobí hroznou spoušť, bude století 21. - bohužel...

Confused Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 06, 2008 5:36 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Jo, a už žádné "střílení", ani verbální - to jsou jejich zbraně. Postup podle práva mi připadá jako jediný správný.
Souhlas.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 06, 2008 5:03 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Tomu popovi vadí potraty. Mně vadí taky. Určitě bych nevolil podobné postupy, ale spíš osvětu a tak. Ty jeho homofobní výpady jsou hrozné. Celkově na mě dělá spíš dojem hlupáka - "programátor" mi přijde tisícinásobně horší a nebezpečnější, protože je vnitřně úplně rozežraný zlobou.

Kdo můžeš pochopit, pochop.

Jo, a už žádné "střílení", ani verbální - to jsou jejich zbraně. Postup podle práva mi připadá jako jediný správný.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 06, 2008 2:35 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

To je teda totální hovado, nejlepší je tento jeho údajný citát z Bible v jednom jeho článku - „…každý, kdo hledí na ženu chtivě, již s ní zcizoložil v srdci svém“, ale je tam i mnoho jiných "perel". Ten asi usnul někde ve 14. století. Tady bych byl snad pro střílení taky, protože to už neni člověk ale spíš monstrum. Evil or Very Mad

Btw. škoda že tu nemáme blicí smajlík.
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 06, 2008 1:49 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Co je to za rasputina? Shocked
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 06, 2008 1:29 am
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

nedoporučuji číst: http://www.liborhalik.cz/

o tomžo individuu: http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/05.12.2007/307295350260003-20:25-2-pulec-kralik-a-duch-svaty.html

Jsem pro tyto lidi střílet a nechápu, jak si někdo může dovolit o nečem podobném točit dokumenty. Je to omluvitelné snad jen jako varování.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 11:00 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Vypadá na to, že ho jako batole pohodila nějaká arcikněžna. Na hlavičku.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 10:55 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Metodami dr. Grünsteina vyléčíš cokoli...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 10:11 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

A co se týče tohohle "spisovatele", je potřeba aby nastoupil do psychiatrické léčebny, doufejme že možnost jeho úspěšného vyléčení ještě existuje
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 10:09 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Domnívám se že důvody jsou v zásadě dva

1. Židé jsou vlivní a bohatí.
2. Existence "vyvoleného národa" ostatní národy dráždí + s tím spojená jejich tajemnost, uzavřenost atd...
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 10:02 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Nikome, asi to ode mě vyzní ironicky, ale myslím to naprosto vážně. Je to nedostatkem jejich invence.

Kdy jsi naposledy četl něco podobného, co by bylo něčím nové, co by pouze nekopírovalo už tisíckrát prezentované pseudo-myšlenky, něco, co by dotyčná osoba vymyslela sama?

Tihle lidé jsou omezení a nemůžeš od nich čekat nic víc než neustálé omílání toho samého zas a znovu. A navíc je to snadnější, než být "originální". Rolling Eyes
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 7:57 pm
Autor Zpráva
Tygřík
uživatel


Založen: 27.1.2008
Příspěvky: 35

Předmět: Citovat

Možná je to tím, že někdo si prostě musí najít někoho a na kom by si vybíjel svoji agresi Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 4:55 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Jednu věc prostě nepochopím. Proč se všechna podobná monstra neustále zaměřují na židy? Proč proboha tenhle staletí se vlekoucí evergreen? A hlavně těď? Proč to pokračuje do dneška?
Kde se to sakra pořád bere???
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 3:57 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

S tvými návrhy souhlasím až na občanskoprávní žalobu v bodu 6. Ta by byla jen o jeho medializaci, o ničem jiném. (Politici se nesoudí kvůli odškodnění, ale aby mohli tvrdit, že "s tím něco dělají".) Medializace by mu vynesla nezaslouženou pozornost, která by mu zajistila další příznivce, kteří nyní ani nevědí, že existuje. Medializaci LBMS a NBÚ a trestní oznámení na něj doporučuju až poté, co se body 2. až 5. ukáží neúčinnými. Jdi do toho.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 3:30 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Svoboda? Citovat

Waky a ostatním - já to vidím jako nebezpečnější věc, než jak na pohled vypadá.

1. Předně, nejde o nějakého nýmanda a o jeho ojedinělý článek. Ten chlap se prezentuje jako publicista a programátor, je literárně dost plodný, vyrukoval např. s alternativním návrhem trestního zákona, kde navrhuje mj. zrušit volební právo žen, v podstatě zrušit trestnost znásilnění v manželství, naopak doporučuje trestnost homosexuality (až po trest smrti), diskriminaci a apartheid označuje za pozitivní věc (např. chválí, že církev ve středověku označovala židy). Text je zde:

http://www.narmyslenka.cz/search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=26

Doporučuju zejména část III. a IV.

Jinde zase tvrdí, že židé už 2 tisíce let slouží satanovi:

http://www.eportal.cz/Articles/1116-krestansky-sionismus-.aspx

Zvlášť výživná je tahle pasáž:

citace:
Lze mít proto za to, že jako věrní izraelité měli významnou úlohu v plánu Boží spásy, tak nevěrní mají významnou roli v plánech ďábla, nepřítele spásy lidí. Bylo by možné ukázat, že podíl těchto židů na různých nepravostech v průběhu posledních 2000 let je větší než podíl židů na celkovém počtu lidí, ale to by bylo na delší text. Snad ale na osvětlení toho stojí za to poznamenat, že podíl těchto židů na moci a vlivu v tomto současném protikřesťanském světě je neúměrný k jejich počtu.


2. Chlápek je činný ve fašizující straně Právo a spravedlnost:

http://www.pas-strana.cz/signatari.php

To je strana, která - např. kromě toho, že podporuje znovuzvolení VK

http://www.pas-strana.cz/20080202.htm

přijímá také v komunálních volbách podporu od nejtvrdších neonacistů z Národního odporu:

http://www.odpor.org/index.php?page=clanky&kat=1&clanek=465

Jde o přitom řádně registrovanou stranu u MV, která se normálně účastňuje všech voleb. Tvrdých extrémistů je tam povícero.

3. A co mi přijde jako nepodivnější: Ten člověk pracuje ve vedoucí funkci ve firmě LBMS (Let your Brain Make your Succes Shocked ), což je firma, která

a) disponuje certifikátem od NBÚ pro práci s utajovanými informacemi pro stupeň DŮVĚRNÉ:

http://www.lbms.cz/Ospolecnosti/pdf/Certifikat-NBU-o-provereni-LBMS.pdf

b) má mezi svými zákazníky řadu státních úřadů, obchodních řetězců a firem s celorepublikovou působností. Každý z nás tady je určitě klientem několika z nich. Z jinými z nich občas všichni musíme komunikovat, i kdybychom nechtěli, poněvadž jde o úřady (MHMP).

c) Myslím, že to fakt není sranda, takže ještě jednou: ten výtečník pracuje jako PROGRAMÁTOR a EXPERT V OBLASTI IT. Protože jde o velmi nenávistného homofoba v pokročilém stádiu nemoci, nelze vyloučit, že si nezákonným způsobem opatřuje informace o gay hnutích a aktivitách a že tak činí zčásti za státní peníze a ve službách firmy, která má bezpečnostní prověrku pro nakládání s utajovanými informacemi!

Sečteno, podtrženo: Myslím, že v této situaci nelze mávnout rukou. Jaká práva si máme nárokovat a jaké svobody od společnosti můžeme vyžadovat, když bychom ani nebyli schopni zabránit jednomu nebezpečnému gaunerovi v jeho štvaní? Dávám k úvaze tyto svoje nápady, co dál:

1. Medializace.

2. Výzva NBÚ, aby prověřil prověrku a vyjádřil se k celé věci. Případné vyvolání poslanecké iniciativy k novelizaci zákona o NBÚ, který je relativně funkční tam, kde jde o prověrky jednotlivců, ale zoufale nekonkrétní v oblasti firemních prověrek (např. skoro vůbec nestanovuje odpovědnost vedoucích pracovníků přísl. firmy).

3. Dopis straně Právo a spravedlnost s dotazem, zda tyto názory jejího významného člena jsou i názory strany. Dalším krokem by mohl být podnět MV ke zrušení registrace.

4. Otevřený dopis vedení LBMS, zda o těchto aktivitách svého zaměstnance ví a jak je hodnotí.

5. Petice adresovaná zákazníkům LBMS s dotazem, zda vědí, s kým spolupracují. V případě spoukromých společností by měla obsahovat pasáž "za těchto okolností nebudu moci být nadále vaším zákazníkem", v případě státních úřadů "důrazně žádám, abyste se společností LBMS, nebude-li ochotna zjednat nápravu, přerušili veškerou spolupráci".

6. Přece jen bych zvážil soudní žalobu. Nemuselo by jít rovnou o podnět k trestnímu stíhání podle 198 tr. zák. (i když, proč vlastně ne?), mohlo by jít třeba o občanskoprávní spor s žádostí o odškodnění za újmu nebo tak něco. Jonáš je v těchto věcech naivní jako děcko.

Pár perliček z myšlenek bojovníka:

citace:
Apartheid a diskriminace (§375 a § 374 odst. 1 bod f) mohou být za některých podmínek něčím žádoucím. Může např. dojít k tomu, že potíže při soužití s nějakou etnicky, nábožensky nebo jinak vymezenou skupinou obyvatelstva jsou pro slušnou většinovou společnost natolik neúnosné, že nejlepším způsobem řešení takové situace je separace takové skupiny od ostatních. Apartheid tak může být v případě vážných občanských konfliktů formou, jak jim předcházet či je zmírnit. Takovýto apartheid může mít různou formu, vždy ale je nutné, aby neměl charakter kolektivního trestu, tedy aby příslušníkům dotčené skupiny bylo umožněno prokázat, že nevykazují ony nežádoucí negativní znaky, a byly tak vyňaty z opatření apartheidu.


citace:
Kromě toho podněcováním k nenávisti ani hanobením konkrétní osoby není vyjádření morálního odsouzení chování osob (např. homosexuálů), odmítnutí něčího náboženství, uvedení statistických dat relevantních pro skupinu osob (např. údaje o cikánské kriminalitě, vlivu židovského kapitálu apod.).


citace:
Zcela jiná situace je u vyprovokovaného znásilnění, kdy si např. žena pozve muže k sobě do bytu za účelem pohlavního styku, ale v poslední chvíli si to rozmyslí a onen muž se neovládne a znásilní ji. Částečně se to týká i takových případů, kdy oběť svého partnera líbá či objímá, avšak samotný pohlavní styk nechce. Podobný je mnohdy i případ znásilnění mezi manželi, případně milenci, kdy mezi nimi docházelo ke konsensuálnímu pohlavnímu styku, avšak v konkrétním případě si jeden z nich, obvykle muž, jej vynutí násilím, kterému mohla např. předcházet snaha manželky o psychické týrání manžela bezdůvodným odmítáním pohlavního styku. V takových případech zpravidla k psychickému traumatu oběti nedojde, oběť si znásilnění spoluzavinila , a proto je nepřiměřené pachatele trestat byť na spodní hranici navržené sazby. V takových případech by podle okolností postačovalo napomenutí pachatele, případně mírný podmíněný trest.


citace:
Je zásadní chybou, že český právní řád připustil tzv. registrované partnerství homosexuálů. Tento zákon je třeba bezodkladně zrušit a naopak stanovit trestnost homosexuálního styku* a podobných pohlavních kontaktů mezi homosexuály, protože odporují přírodě. Výše trestu by měla záviset na to, zda k tomu dochází skrytě nebo naopak (polo)veřejně. V minulosti pachatel takového činu mohl dostat až 10 let vězení a mnozí doporučovali i trest smrti, když pachatel se činu přes potrestání dopustil již vícekrát.


Úplně na závěr.

Tak jako se vlajkaři za protektorátu nabízeli Němcům jako síla, která jim tu zajistí klid a pořádek, tyhle krysy si počínají podobně - vůči muslimům, protože jiné šance, jak se dostat k moci, aby mohli lidi týrat a zabíjet, vlastně nemají. Čtěte se mnou:

citace:

Únor 17th, 2007 v 13:19
Je to potěšující zpráva. Je ale třeba ostatní uvězněné chránit před těmito zvrhlíky, takže by měli být umístěni na samotky.
Věroučný dialog mezi křesťany a mohamedány obvykle k ničemu nevede, ale lze se shodnout na konkrétních věcech ve společném odporu proti dekadentnímu Západu. Dalšími věcmi by mohly být potraty či pornografie.l


Zdroj: http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2007/02/16/nigerie-bude-trestat-homosexualitu/

Pořád si myslíte, že je to sranda Rolling Eyes Question

Případné poznámky a návrhy uvítám i formou SZ.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 11:05 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Trestní oznámení Citovat

Já jsem tenkrát o tom trestním oznámení uvažovala.
Za sebe můžu říci, že jsem ho nepodala a nepodám, a to nikoli z laxnosti, ale proto, že jsem si to rozmyslela.
Přesvědčil mě Jonáš argumentem, že internet je a měl by být svobodné médium a ať si tam každý vykládá co chce.
Uvědomila jsem si, že nějaká stoka splašek, kterou někdo prezentuje jako svůj názor, podává spíš svědectví o tom člověku samém a nejlepší bude ho ignorovat (jak ostatně píše i bright).
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 1:27 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Obávám se, že ho nikdo nepodal. Hlavním důvodem je to, že největším trestem pro pamfletáře je nedostatek pozornosti publika. Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 04, 2008 1:07 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Oduševnělá tvář Citovat

Zaznamenal jsem, že se tady o něm diskutovalo loni v lednu. To jsem sem ještě nechodil.

bright napsal:
Stonerock napsal:
Waky napsal:
http://www.sacrumimperium.sk/node/54

Shocked Shocked Shocked Tak tady už přestává všechna sranda... Ptám se zde přítomných kolegů (budoucích) právníků: Nedopouští se náhodou autor onoho článku naplnění skutkové podstaty trestného činu podněcování nenávisti vůči skupině osob (nebo jak že se ten paragraf jmenuje...)?

Posouzení nechávám na Manuelovi, ten je v tom kovanej. Každopádně to páchají na Slovensku s následky v Česku. Zkus zajít na MO Policie ČR podat oznámení... Wink


Našel jsem toho chlápka: pracuje jako vedoucí školitel IT pro firmu, která:

1. má certifikát od NBÚ pro stupeň TAJNÉ;

2. má mezi svými zákazníky Českou spořitelnu, Českou poštu, Českou správu letišť, několik krajských úřadů a ministerstev atd atd.

Chlapík je od pohledu sympaťák: tak něco mezi Berijou a Himmlerem:

http://www.eprofil.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=596

Zbývají dva dotazy:

1. Podal tenkrát někdo to trestní oznámení?

2. Patří to vůbec do rubriky zábava? Confused
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 10, 2007 11:55 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
sergej sudoplatov napsal:
Nikom napsal:
Nooo teď jsem zaslechl v nějakých zprávách, že ČSSD, Zelení a Lidovci spolu začali jednat o společném kandidátovi na prezidenta s tím, že ten bude potřebovat ještě několik komunistických hlasů.
Ačkoli samozřejmě není vůbec jasné, jestli se dohodnou, mám radost, že Vašík to nemá zase tak jisté. Na druhé straně mě představa kandidáta, na kterém se všichni výše zmiňovaní dohodnou, naplňuje upřímnou hrůzou.


Jestli to správně chápu, neměl by to být kandidát na kterém se všichni shodnou že ho chtějí, ale který všem bude nejméně vadit. Takže třeba Spejbl nebo Hurvínek, pokud se lidovcům nebude zdát nemorální, že oba nosí oblečení bez spodního prádla, přímo na holém těle.


víš, že Spejbla bych za prezidenta i bral?


No já nevim, podle mě je to teda pěkné dřevo!
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 3 z 10
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist