Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Archiv Co Ti dneska neudělalo radost nebo Tě přímo nas...o :o))
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 102, 103, 104  Další

pá leden 15, 2010 3:04 pm
Autor Zpráva
satal
uživatel+


Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 211
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Citovat

[quote="Honza"]
sergej sudoplatov napsal:
je to ODS, která se pro mě tímto v Praze stala nevolitelnou, ...


Tak se mi zdá, že nevoliteknými se potupně stávají (celorepublikově) skoro všechny strany (mimo malé a velké). Jo, přesně tak, řeším dilema, koho volit. Nevolit v podstatě znamená dát hlas někomu z "velké čtyřky či pětky" a to je nepřijatelné.

Exclamation
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 14, 2010 7:36 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Honza napsal:
... a tu jedinou, která se zatím ještě nestihla dostatečně zkompromitovat, chtějí zakázat. Rolling Eyes


No pokud to není míněno jako žert, tak skutečně jenom Shocked Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Confused Neutral Not talking
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 14, 2010 6:43 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
je to ODS, která se pro mě tímto v Praze stala nevolitelnou, ...


Tak se mi zdá, že nevoliteknými se potupně stávají (celorepublikově) skoro všechny strany (mimo malé a velké), a tu jedinou, která se zatím ještě nestihla dostatečně zkompromitovat, chtějí zakázat. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 14, 2010 7:47 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

taky to mohlo být tak, že to po bouřlivé reakci na článek rychle předělali... nedělal bych z toho vědu, takové věci se prostě stávají
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st leden 13, 2010 10:14 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: Ať "žije" soudruh Pavel Opencardovič Bém!!! Citovat

Zpět k meritu věci; tiskové prohlášení Ropidu Arrow Reakce na dezinformace v MF DNES v sobotu 9.1.2010

Mnoho povyku pro nic. Aneb takhle to dopadá, když chce někdo zvýšit svojí důležitost, poskytne neúplné informace tisku a ten je zveřejní. Rolling Eyes
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st leden 13, 2010 12:11 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

satal napsal:
sergej sudoplatov napsal:
Samozřejmě že je nesmysl svádět vše na dnešní komunisty. Ale to, že zde máme naprosto příšernou politickou "kulturu" u všech stran (dnešních levicových i pravicových) i jejich představitelů je dílem právě jejich 40ti letého neomezeného vládnutí v této zemi. A 20 let není zas tak mnoho, zvlášť když naprostá většina dnešních politiků, i těch (relativně) mladších komunismus zažila již v dospělosti. Lidské myšlení se transformuje hůře než ekonomika...

Jistě, s tímto názorem nelze nesouhlasit. Ale buďme korektní - původně se jednalo o to, že dojde k omezení MHD v Praze a reakce na to - že lidé ještě 20 let po revoluci volí komunisty. A jsem prostě toho názoru, že omezení MHD nesouvisí s volením komunistů, leč někoho naprosto jiného.


No, jednak - to, že si mnozí vč. Jančíka (např.) vykládají koryto jako pašalík, samozřejmě se 40-ti letou vládou komunistů souvisí. Což mi štve dnes a denně, takže nejsem off-topic Wink

To solok: Hm, je možná vhodné rozlišovat mezi reálnou politikou (čti: již předvedenou) a myšlenkou.

A pochopitelně nechápu, zřejmě jako všichni ostatní, solokův výkřik, který debatu od MHD poněkud posunul. Confused
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 12, 2010 10:59 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

satal: Ale jistě že nesouvisí s volením komunistů ale někoho naprosto jiného. A buďme konkrétní, je to ODS, která se pro mě tímto v Praze stala nevolitelnou, ale zdaleka ne jen tímto, je toho víc samozřejmě, včetně Opencard, Jančíka a podobně. Ovšem nějak jsem nepochopil solokovu reakci s těmi komunisty hned v úvodu...jak to s tím co jsem napsal vůbec má souviset...???
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 12, 2010 10:32 pm
Autor Zpráva
satal
uživatel+


Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 211
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Samozřejmě že je nesmysl svádět vše na dnešní komunisty. Ale to, že zde máme naprosto příšernou politickou "kulturu" u všech stran (dnešních levicových i pravicových) i jejich představitelů je dílem právě jejich 40ti letého neomezeného vládnutí v této zemi. A 20 let není zas tak mnoho, zvlášť když naprostá většina dnešních politiků, i těch (relativně) mladších komunismus zažila již v dospělosti. Lidské myšlení se transformuje hůře než ekonomika...

Jistě, s tímto názorem nelze nesouhlasit. Ale buďme korektní - původně se jednalo o to, že dojde k omezení MHD v Praze a reakce na to - že lidé ještě 20 let po revoluci volí komunisty. A jsem prostě toho názoru, že omezení MHD nesouvisí s volením komunistů, leč někoho naprosto jiného.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 12, 2010 9:59 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Samozřejmě že je nesmysl svádět vše na dnešní komunisty. Ale to, že zde máme naprosto příšernou politickou "kulturu" u všech stran (dnešních levicových i pravicových) i jejich představitelů je dílem právě jejich 40ti letého neomezeného vládnutí v této zemi. A 20 let není zas tak mnoho, zvlášť když naprostá většina dnešních politiků, i těch (relativně) mladších komunismus zažila již v dospělosti. Lidské myšlení se transformuje hůře než ekonomika...
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 12, 2010 9:44 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

satal napsal:
solok napsal:
A považte, že dnes ještě 10% voličů volí komunisty! 20 let po revoluci!


ne že bych byl jejich volič - ale v Praze nejsou komunisti u moci od rok 1990

No právě. Jenže jsou tací, kteří vše svádí jen na komunisty a pravice je pro ně vždy svatá.
P. S. Nejsem příznivec komunistů.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 11, 2010 10:36 pm
Autor Zpráva
vlado
uživatel


Založen: 13.9.2008
Příspěvky: 15

Předmět: Citovat

Ťažko povedať,čím bol ten deň taký zlý.Občas taký deň proste príde,nič sa s tým nedá robiť.Zopár okolností,nepríjemných situácií,obmedzení ľuďia a je to...Viem,že keď taký deň už je,jediným východiskom je vyspať sa.A naozaj,nasledujúce ráno je skrátka nový deň,s novým začiatkom a včerajšok je len matnou spomienkou,že sa mi nedarilo.Mám rád úslovie: "Aj zajtra vyjde slnko." Takže dobrú noc Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 11, 2010 7:16 pm
Autor Zpráva
satal
uživatel+


Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 211
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Citovat

solok napsal:
A považte, že dnes ještě 10% voličů volí komunisty! 20 let po revoluci!


ne že bych byl jejich volič - ale v Praze nejsou komunisti u moci od rok 1990
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 11, 2010 7:13 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Martin: No, pravda, v mém oblíbeném hostinci U Adély v Dejvicích stejně zavíraj v 11, takže to domů metrem stihnu...ale už z principu...a to ještě neustále zdražují jízdné...
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 11, 2010 6:45 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: MHD Citovat

No, to metro docela naštve...

Tramvaj 19 ovšem ani nevim, kde jezdí, a autobusy mi teda mírně vadí omezení dvou...
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 11, 2010 6:35 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

solok: No pochopitelně, procento blbů se v populaci s časem příliš nemění...
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 11, 2010 6:28 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

A považte, že dnes ještě 10% voličů volí komunisty! 20 let po revoluci!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 11, 2010 6:22 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Ať "žije" soudruh Pavel Opencardovič Bém!!! Citovat

http://zpravy.idnes.cz/prazskou-mhd-cekaji-skrty-a-zmeny-metro-pojede-jen-do-pulnoci-pte-/praha.asp?c=A100111_125305_praha_itu

Jestli je tohle pravda, tak poteče krev a v dějepisu se po pár desetiletích bude psát o další pražské defenestraci Evil or Very Mad
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 04, 2009 8:45 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pan Wilders a islám Citovat

Nick Guest napsal:
Martin napsal:
... čimž "Země Svobody" připomíná normalizační ČSSR...


Já bych řekl, že ji ještě překonává. Třeba ta Clintonová - to je úplná Marie Kabrhelová. A kam se na New York Times hrabe Rudé právo?


Toto jsem samozřejmě myslel ironicky. Je fakt tak těžký to rozlišit?

Možná jo, já už tady nevím. Confused
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 04, 2009 8:17 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Pan Wilders a islám Citovat

Nick Guest napsal:
A tak to leda. Chudáci seriózní vědci. Sad


To jistě ano.. Navíc mi přijde zbytečné dělat hysterické scény o konkrétním počtu... přiznejme si, že 4 i 10 milionů lidí je tragedie srovnatelná, neboť to číslo samotný je už spíš statistika...

Nick Guest napsal:
Martin napsal:
... čimž "Země Svobody" připomíná normalizační ČSSR...


Já bych řekl, že ji ještě překonává. Třeba ta Clintonová - to je úplná Marie Kabrhelová. A kam se na New York Times hrabe Rudé právo?


Asi to chce větší orientaci v americkém prostředí - já spíš myslel Fox News, New York Post a Washington Times Laughing

Naproti tomu New York Times, a Washington Post (není legrační jak je to pojmenované?) - obojí pravidelně odebírám - považuji za nejserióznější média. Prubířským kamenem pro mne samozřejmě byla invaze do Iráku, ale například již v roce 2002 z nich šlo snadno extrapulovat hrozbu ekonomické krize Wink
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 04, 2009 8:04 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pan Wilders a islám Citovat

Martin napsal:
Jinak si nemyslim, že výroky o "špatnosti" islámu jsou v Čechách "něco co nevíme", to snad vidim zase ironii Laughing


To si asi nerozumíme. Myslel jsem to tak, že Wilders by nám sice o islámu asi mnoho nového neřekl, ale to, že mu nebylo umožněno vystoupit, je i tak chyba - a to proto, že v zájmu politické korektnosti fakticky došlo k porušení svobody slova. Žádná ironie v tom není.

Martin napsal:
... "popírači holocaustu"... Problém s tím trošku je, když do této škatulky spadnou i seriozní vědci, kteří si pouze myslí, že tam lidí zahynulo méně.


A tak to leda. Chudáci seriózní vědci. Sad

Martin napsal:
... čimž "Země Svobody" připomíná normalizační ČSSR...


Já bych řekl, že ji ještě překonává. Třeba ta Clintonová - to je úplná Marie Kabrhelová. A kam se na New York Times hrabe Rudé právo?
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 04, 2009 6:55 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Pan Wilders a islám Citovat

Nick Guest napsal:
Waky napsal:
podle toho, co jsem se dočetla, to odmítnutí žádná škoda není.


Škoda to není v tom smyslu, že by nám v Čechách říkal něco, co nevíme, i když některé věci (otřesný vztah islámu k ženám a pod.) je potřeba připomínat. Škoda ale vznikla potlačením svobody slova. Rozumné jsou komentáře Martina Fendrycha v Týdnu a Petra Holce v Reflexu.

Docela dobrý je tentokrát taky Matyáš Zrno v Lidovkách, který poukazuje na to, jak rádi levičáci dávají svým odpůrcům nálepku "fašistů".


K Wildersovi, no, s odstupem času si myslím, že i on sám chtěl vystoupit hlavně v senátu, a když to nevyšlo, bylo mu vystoupení v ČR fuk... a domnívám se, že sehnat jeden z tisíců kongresáků v ČR, třeba ve Velké Cerekvi, by byl problém maximálně finanční (což možná byl ten případ).

Jinak si nemyslim, že výroky o "špatnosti" islámu jsou v Čechách "něco co nevíme", to snad vidim zase ironii Laughing Ostatně xenofobie taky není ve střední Evropě neznámým pojmem. Smile Spíš je těžší vyhledat zdroj, který by popisoval, co se tam děje špatného bez paušalizace. Confused

Se svobodou slova je to samozřejmě oříšek. Nemyslím, že je to Wildersův případ, ale budiž.

Ideálním příkladem na tohle jsou "popírači holocaustu". Řekněme, že v tomhle případě si západ dokáže docela dupnout. Problém s tím trošku je, když do této škatulky spadnou i seriozní vědci, kteří si pouze myslí, že tam lidí zahynulo méně.

Další věc je samozřejmě propagace nacismu/komunismu, přičemž je otázka, kdy se překročí hrana.

Další věc je gayové/židé/cikáni/olaši/křesťani/kulaci/ženy do plynu, nebo někam jinam.

V USA, kde byl Wilders nadšeně přivítán, se sice svoboda slova velice dodržuje, ostatně v hlavním vysílacím čase je tam možno zaslechnout duševní výkony, za které by v Evropě šel člověk za katr, ale v některých případech může "nesprávný" názor znamenat pro člověka veřejné zostuzení, až konec kariéry... čimž "Země Svobody" připomíná normalizační ČSSR... Wink

Ad novináři - jsou na tuhle otázku pochopitelně hákliví, bohužel to vede velkou část veřejnosti k dojmu, že když to půjde s SS (svobou slova) z kopce, novináři na to vždy upozorní. Není tomu tak. Obvykle se totiž rozhorlí kvůli marginalitám ("náhubkový zákon"), ale podstatná omezení, nebo pochybení jim buď uniknou, nebo s nimi nic neudělají.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 04, 2009 5:33 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pan Wilders a islám Citovat

Waky napsal:
podle toho, co jsem se dočetla, to odmítnutí žádná škoda není.


Škoda to není v tom smyslu, že by nám v Čechách říkal něco, co nevíme, i když některé věci (otřesný vztah islámu k ženám a pod.) je potřeba připomínat. Škoda ale vznikla potlačením svobody slova. Rozumné jsou komentáře Martina Fendrycha v Týdnu a Petra Holce v Reflexu.

Docela dobrý je tentokrát taky Matyáš Zrno v Lidovkách, který poukazuje na to, jak rádi levičáci dávají svým odpůrcům nálepku "fašistů".

Waky napsal:
... jsou mu trnem v oku také sexuální menšiny a nejspíš proti nim bude hřímat také... mně se zdá, že on s právy gayů bude nejspíš souhlasit stejně jako polská "dvojčata" nebo pan doktor Aardweg.


Matyáš Zrno napsal:
Nizozemský politik Geert Wilders vede Stranu svobody, která momentálně vítězí v průzkumech veřejného mínění. Je pro větší práva zvířat, udílení azylu pronásledovaným homosexuálům z Íránu či křesťanům z Iráku.


Geert Wilders napsal:
Will we now accept the continuation of Muslim mass immigration to the West? Will we appease sharia and jihad? Should we sacrifice gay rights and women rights? Or democracy?


Smile
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 28, 2009 11:01 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Waky: Vida, díky. Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 28, 2009 5:53 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Politika Citovat

Nick Guest napsal:
P. P. S.: Kam zmizelo vlákno "Politika"?


Vlákno Politika je zde Very Happy
Bylo tam přestěhováno v rámci sjednocování tematických okruhů.
Info o těchto přesunech je kdyžtak v tomto vlákně
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 27, 2009 10:32 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

No, fakt je, že oblíbený rozhlasový seriál "Horory z Lán" měl velkou sledovanost a národ se těma hradníma kecama dost bavil. Pamětníci tvrdili, že za Husáka taková sranda nebyla.

Klaus takovej bavič není a Schwarzeneggrovi zas není moc rozumět - což je ale možná i dobře. I když věty typu "moje bábiška byla dóbra sokolóvna" taky pobaví.

Ttomp: jo, zbrojní průmysl poslala ke dnu pochopitelně vláda, prezident (díky bohu) do ekonomiky moc zasahovat nemůže. Ale odstartoval to Vašek s tím svým "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí". Jen nám zapomněl říct, kdy že to vítězství (pokud vůbec) nastane.

Fakt je, že za Havla se ušetřil plat za královského šaška, bo Vašík si stačil sám, Klaus si musel opatřit Langera s Čuňkem.


Naposledy upravil Honza dne ne listopad 29, 2009 11:29 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 27, 2009 9:30 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Ta myšlenka, že Havel zlikvidoval československý zbrojní průmysl, se celkem často objevuje v různých diskusích kanálového typu. Když už se to objevilo i tady, v Appolonově fontáně diskusních fór Smile , tak mě začalo zajímat, jak to teda bylo.
Vygoogloval jsem ale jenom věty typu "Havel zlikvidoval zbrojní průmysl", bez vysvětlení, jak se mu to s prezidentskýma pravomocema podařilo.

Pak rozhovor s jedním slovenským politologem:
"Je to absolutní blud. Jde o nadbíhání stereotypům, které se vytvářely v oněch prvních letech po Listopadu k získání voličských hlasů slovenské nacionalistické a populistické strany. Zastavení zbrojní výroby byla nevyhnutelnost, kterou by tehdy musel udělat jakýkoli zodpovědný politik. Nebyl to záměr Václava Havla, ale bylo to nevyhnutelné. Faktem ale je, že zavírání zbrojovek nacionalistům především ve volbách v roce 1992 pomohlo k voličským hlasům."

A nakonec zmínku o vládním programu konverze zbrojního průmyslu, který "počítal takřka s devadesáti procentním útlumem zbrojní výroby do konce roku 1992."

Vůbec je zajímavý, jak někteří lidé (nemyslím nikoho konkrétního) svalujou vinu za prakticky všechno špatný (špatný z pohledu oněch lidí), co se stalo od r. 1989 na Václava Havla a úplně ignorujou skutečnost, že v té době tady vládla vláda Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá listopad 27, 2009 9:28 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Tak on k tomu ani neměl moc příležitostí, protože byl po léta poněkud ve stínu svého prezidenta, asi jako je Weigel nyní zastíněn VK, takže o jeho názorech nevíme téměř nic - kromě toho, že je loajální.

K Dramatikovi i Schwarzeneggrovi mám mírně pozitivní vztah a přijde mi to celkem normální, protože dlouho spolupracovali a názorově a možná ani osobnostně mezi nimi není propastný rozdíl. Prostě není. Wink

EDIT.: I když "milión za Čunka" a "Pokud tato záležitost nebude sdostatek vysvětlena, nebudu moci v této vládě setrvati" - to trochu lapsus byl.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne pá listopad 27, 2009 9:30 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 27, 2009 9:12 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Á sakra, zas to škatulkování nevychází Laughing

Kníže je pozitivní alternativa, v porovnání se zbytkem. A jinak si nepamatuju, že by někdy lhal, ztrapnil se, nebo udělal nějakou jinou botu plnou pravdoláskovství. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 27, 2009 9:07 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

NG: Nikdy jsem netvrdil, že Schwarzenberg je můj oblíbený politik, ale pravda, ani proti němu celkem nic nemám. A pokud je mi známo, knížepán se nikdy nezaklínal pravdou a láskou, rozhodně ne v takové míře jako Venca, takový pokrytec tedy rozhodně ani zdaleka není. Pravda, občas taky ujel, třeba tím, že kandidoval za Zelené...ale rozhodně tolik bot jako "humanista" nenadělal...
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 27, 2009 9:00 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

sergej+Martin: Na nějakou myšlenkovou konzistenci po dvou letech na GK už nekoukám, ale přece jen - neshoduje se v tomto Havel s vaším tohoto času nejoblíbenějším politikem-knížetem? Proč potom tolik zloby vůči tomu prvnímu? Cool
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 102, 103, 104  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 5 z 104
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 102, 103, 104  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist