Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Knižky a hudba Beletrie s gay tématikou
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

st leden 27, 2010 9:43 pm
Autor Zpráva
man86
uživatel+


Založen: 24.4.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Citovat

vlado napsal:
http://www.martinus.sk/?uItem=78610&uAdClick=437
Až to vyjde,tak si to asi kúpim,vyzerá to zaujímavo Smile


Vypadá to dobře. Jdu do toho taky. Aspoň se procvičím ve slovenštině Laughing
_________________
Někdo věci vidí tak, jak jsou, a ptá se: "Proč?".
Někdo je vidí tak, jak nejsou, a ptá se: "Proč ne?".
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 27, 2010 9:13 pm
Autor Zpráva
vlado
uživatel


Založen: 13.9.2008
Příspěvky: 15

Předmět: Citovat

http://www.martinus.sk/?uItem=78610&uAdClick=437
Až to vyjde,tak si to asi kúpim,vyzerá to zaujímavo Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 21, 2010 10:58 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

A aby nebyla ta genderová diskriminace, tak případně i Johana Rottová...
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 21, 2010 10:36 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

sergej: v rámci genderové pestrosti doplňuji o vietnamskou spisovatelku Jana Cempírka. :)
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne po leden 25, 2010 7:51 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 21, 2010 3:58 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

No vida, Václav Jebavý u nás na fóru...ještě chybí Emil Frída a Vladimír Vašek a je to kompletní... Shocked
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 21, 2010 12:51 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Hollinghurst: Linie krásy Citovat

Díky za milé uvítání ...

Řekl bych, že Hollinghurst se soustředil na kritiku prostituování se části gayů s toryovskou smetánkou, která těmi gayi ovšem pohrdá (nejde tu jistě jen o prostituci sexuální). Do tohohle schematu by se kladný hrdina moc nehodil. Já spíš postrádám větší míru pravdivosti/pravděpodobnosti, která je tou nepokrytou a až nesoudnou tendenčností dost umenšena. Ale pan autor měl jistě nějaké své důvody, a my můžeme "vzít, nebo nechat být".

Za sebe "beru", protože je to skutečně perfektně napsáno.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 20, 2010 9:57 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Zájemce o literaturu, a ještě k tomu Jebavý - vítej, Václave! Smile

Linie krásy je brilantní dílo, jenom trochu chladné. S Waky jsme přišli na to, že nám tam chybí kladný hrdina, s kterým bychom se mohli ztotožnit.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 20, 2010 8:39 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Hollinghurst: Linie krásy Citovat

Ne právě novinka (u nás 2006), ale nevšiml jsem si, že by tu byla zmíněna.

Příběh homosexuálního mladíka Nicka z chudší britské rodiny se odehrává v době vlády Margaret Thatcherové. Nick je v prvém plánu líčen sympaticky, dokáže ovšem většinou svou homosexualitu proměnit ke svému prospěchu. Za studií v Oxfordu se neopětovaně zamiluje do HT spolužáka a spřátelí se s ním. Spolužák ho pozve bydlet ke své rodině, jejíž otec je britským konzervativním poslancem - Nick tak získává komfort a kontakty, na něž by jinak nemohl ani pomyslet. Později naváže vztah s jiným bývalým spolužákem, též homosexuálem, zejména ovšem milionářem. Nick ho možná miluje, především ale nemá problémy přijmout od něj pohodlné zaměstnání, auto i peníze.

Druhou - a možná významnější - dějovou linii inspiruje autorova nechuť k britským toryům. Toryové nemají homosexuály v oblibě, za což je autor důsledně trestá charakterovými a lidskými defekty a podílnictvím na defraudacích a politické i hospodářské korupci. Zvlášť záležet si autor dává na závěrečných scénách: všechny členy poslancovy rodiny líčí co nejhnusněji v situaci, kdy Nicka vyhánějí z domu. Nick na nich nejen čtyři roky parazitoval, ale přispěl i skandálu, který se kolem nich rozpoutal, a oni jsou tak ohavně politicky nekorektní, že mu to vytýkají...

Tahle tendenční snaha natřít to všem, které nemá autor rád, působí na mnoha místech vysloveně komicky, jinak je ale kniha výborně napsaná, typický anglosaský román, a skvěle se čte.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 30, 2009 10:14 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

solok: jj, toho kontrastu "drsňák se zženštilým pohybem" jsem si všiml taky. Smile

Nejvíc chyb je v 6., 7. a první větě 8. kapitoly.

Ale jinak se mi ta povídka celkem líbí.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 30, 2009 6:17 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

To je nervák, to je nervák... Smile

citace:
při pohledu na policajta jsem se málem vyvrátil

To bylo jedno z mála míst, kde jsem si nedokázal představit, co se popisuje.

Jen toto mi moc nešlo dohromady:

citace:
"Už jsem tady." usmál se a tak zženštilým pohybem položil sklenice na stůl.

citace:
Neříkal nic, tento chlap s postavou jako ocelová hora byl najednou vyplašenější než srnka. Zrychleně dýchal. Vzal jsem mu jeho dlaň do své a pozoroval obě. Byly tak stejné, velké a silné, drsné a přesto jemné. Nikdy mě nenapadlo, že gay může tak mužný. Vždycky jsem je měl za úchyly, odpusťte, kteří mají jemný hlásek a chůzi modelky, nalakované nehty a oplzlé kecy, tento můj gay byl obyčejný nádherný kluk, určitě skvělý přítel a jemný člověk.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 30, 2009 1:10 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Mě určitě zaujala. Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 30, 2009 12:40 am
Autor Zpráva
yhn
uživatel


Založen: 24.11.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha

Předmět: Sázka Citovat

Nevim, jestli se to hodí na nějaký lepší místo ale dám to sem:

Narazil jsem na takovou pěknou povídku, vždycky se nemůžu dočkat dalšího dílu, tak vás třeba taky zaujme (a snad ještě nekončí) Smile:

http://www.piste-povidky.cz/dilo/16249
http://www.piste-povidky.cz/dilo/16254
http://www.piste-povidky.cz/dilo/16582
http://www.piste-povidky.cz/dilo/16835
http://www.piste-povidky.cz/dilo/16868
http://www.piste-povidky.cz/dilo/16899
http://www.piste-povidky.cz/dilo/16902
http://www.piste-povidky.cz/dilo/17051
http://www.piste-povidky.cz/dilo/17076
http://www.piste-povidky.cz/dilo/17080
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 25, 2009 12:44 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Adam Georgiev Citovat

Po knížkách Planeta samých chlapců a Bulvár Slunce se mi dostal do ruky poslední díl Georgievovy trilogie Arrow Zabij mě Eliso

Musím konstatovat, že je psaný ještě zajímavějším stylem, než předchozí dva díly. Ale když se člověk začte, tak ho to docela chytne.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út listopad 24, 2009 11:40 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Gay novel by P. Citovat

Nick Guest napsal:
Petronius to tuším nepsal jako povídku do gay časopisu. Smile

Možná měl solok na mysli právě tohle: tu samozřejmost předpokladu, že většinový čtenář popisovanou situaci okamžitě pochopí jako srozumitelnou a zábavnou. Cervantes, Dickens nebo Tolstoj by o ničem takovém nikdy nepsali, a pokud přece, tak by pokládali za nutné vysvětlit, že šlo o návštěvníka lázní, který "trpěl jistými nepřirozenými sklony" a že lidem takto postiženým, ač je to pro normálního člověka k nevíře, může podobná příhoda připadat lákavá a veselá.

I když je otázka, jestli Petronius na nějaké čtenáře vůbec myslel. Smile


Nepsal; a pravda, mělo by to být v "Beletrie se sexuální tématikou" - v antickém kontextu gayská škatulka nemá místo Wink Laughing

A možná právě proto ta situace mohla obecně čtenářům, tj. aristokratům s nimiž byl Petronius "ve styku" (haha), připadat samozřejmá a pochopitelná.

Zda vtipná, nevím, ale na to se solok neptal Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 24, 2009 11:26 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Gay novel by P. Citovat

Petronius to tuším nepsal jako povídku do gay časopisu. :)

Možná měl solok na mysli právě tohle: tu samozřejmost předpokladu, že většinový čtenář popisovanou situaci okamžitě pochopí jako srozumitelnou a zábavnou. Cervantes, Dickens nebo Tolstoj by o ničem takovém nikdy nepsali, a pokud přece, tak by pokládali za nutné vysvětlit, že šlo o návštěvníka lázní, který "trpěl jistými nepřirozenými sklony" a že lidem takto postiženým, ač je to pro normálního člověka k nevíře, může podobná příhoda připadat lákavá a veselá.

I když je otázka, jestli Petronius na nějaké čtenáře vůbec myslel. :)
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 24, 2009 11:06 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nevím teda o kterých neuvěřitelných, či fantastických situacích mluvíš, protože jsem ani v Satyrikonu, ani v Hostině nic podobného nezaznamenal.

Nicméně tady to nadsázka je, protože ten chlapcův úd samozřejmě nebyl vetší, než sám chlapec Rolling Eyes (hint: když někdo něco "slyšel milionkrát", není to obvykle tak míněno).

Nuže vzhledem k tomu, že chlapec nebyl monstrum a netlačil pindíka na trakaři, tak nám z toho vychází, že byl nadprůměrně obdařen, což bývává považovaný za klad Very Happy Takže "Ten se má..." Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 24, 2009 9:11 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

Já bych to nenazval nadsázka ale spíš fantastično (neuvěřitelné situace, jakých je v tomto románu mnoho). Ale nějaká logika by v tom přesto být měla. Jakou reakci čtenářů asi mohl Petronius čekat? "Ten se má, takového mladíka bych chtěl taky" nebo "To by mě zajímalo, co s takovým "ocasem" bude dělat." Když říkáš, že jsi to pochopil hned, tak prozraď, jak vyznění chápeš ty.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 23, 2009 6:31 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nevim, ale možná Petronius Arbiter použil mírnou nadsázku Idea
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 23, 2009 5:49 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

No, ukořistění nahého mladíka bych taky považoval za štěstí, ale co s jeho tak obrovským údem? To se ho (tj. ten úd) pán chystá objímat jako Zeman stromy na Vysočině?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 22, 2009 10:43 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

To je zajímavý, já to pochopil hned Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 22, 2009 8:50 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Satyrikon Citovat

Petronius Arbiter (Satyrikon) napsal:
Na druhé straně nahý jinoch, který ztratil šaty, s nemenším rozčílením se poptával po Gitonovi. Mně se otroci smáli jako bláznu a nestydatě se pošklebovali, jeho však obstoupil veliký zástup s tleskáním a s uctivým podivem. Měl totiž tak důkladný nástroj pohlavní, že vyhlížel sám jako přívěsek svého mužského údu. Ó ten pracovitý mladík: začíná asi jednoho dne a dodělává druhého. A proto hned našel pomoc: jakýsi urozený pán římský - jak se říkalo, špatné pověsti - oděl vlastním oděvem bloudícího mladíka a odvedl ho domů, tuším, aby sám užil takového štěstí; kdežto já, nemít svědka, nebyl bych dostal ani své šaty od dozorce v šatně. Oč lépe je dřít se s moudětem než s moudrostí!

Nevíte, co ten urozený pán v tom viděl za štěstí? Já jsem to nepochopil.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 13, 2009 10:55 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Vrány Citovat

Tip na zajímavou knihu v článku na serveru gaylife.cz Arrow Cesta Lukáše k Richardovi
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út duben 21, 2009 8:57 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: Georgijev Citovat

Waky napsal:
Je Bulvár slunce podobnej?
Je to volné pokračovaní Planety samých chlapců. Wink I když je psaný trochu jiným stylem. Kapitoly jsou kratší a tolik na sebe nenavazují.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út duben 21, 2009 2:07 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Georgijev Citovat

Tak to je dobře, že se Ti Planeta chlapců líbila.
Mně se nelíbila vůbec (přijde mi taková sebelitovná, unimraná, ten chlapec se stále lituje, i když se mu nic zvláštního nestalo, a o ničem jiném podle mě ta kniha není) - ale to je jistě otázka osobního nastavení, a je dobře, že každej vidíme ty věci jinak Very Happy
Je Bulvár slunce podobnej? (Viděla jsem to na internetu, ale v knihovnách ji zatím nemají a kupovat si to určitě nebudu).
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 20, 2009 6:37 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Planeta samých chlapců Citovat

Konečně jsem se dostal k tomu, že jsem si přečetl nějakou knihu s gay tématikou. Planeta samých chlapců je taková zvláštně drsná a bál jsem se, že se mi nebude líbit. Opak je pravdou. Děj mě doslova vtáhnul a stánky jsem přímo hltal očima. Dokonce jsem si koupil pokračování - Bulvár slunce.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st duben 15, 2009 10:18 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Claire Messudová Citovat

Císařovy děti nemají šaty od Claire Messudové mě zatím docela baví. Je to ironické, má to švih, je tam několik zábavných a zajímavých postav, filmový střih většinou přijde dřív, než mě scéna stihne začít nudit. Julius sice není výjimečně sympatický lidský typ, ale pro jeho okázalé estétství a orientální obmyslnost mám jistou slabost. Sarkastické šlehy vůči levicovému establishmentu na amerických univerzitách jsou lehce poťouchlé, ale nechybí jim vtip. Ukázky autorčina stylu:

Mezi okouzlujícím floutkem a nudným zkrachovalcem s prázdnými kapsami je jenom tenounká hranice.

Jeho zatím poslední knihou je sbírka esejů o pozdním kapitalismu nazvaná Dlouhé čekání na konec.

Lednice v kuchyni, když byla otevřená, vydávala bažinatý puch, a to zásluhou zeleniny, která v šuplíku shnila krátce po Buchtičkově příjezdu, až z ní zbyl jen sliz. Opatrně tu tašku plnou blátivého salátu, rozmačkaných rajčat a mazlavých okurek vyhodil, a když tak činil, připadal si jako hrdina.

_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 24, 2008 6:52 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Planeta samých chlapců Citovat

Článek na portálu colourplanet Arrow Recenze: Planeta samých chlapců
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st květen 28, 2008 11:49 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Než se setmí Citovat

Podle mě má spíš faktickou než literární hodnotu a podepsalo se na tom, že autor už nestihl opravit a poslední část už jen diktoval.
"Barokní přehánění" patří ke koloritu, to samozřejmě nevadí Laughing
O komunistických reáliích samozřejmě máme představu, že to byla hrůza, ale mě spíš zasáhly ty relativně malé detaily - jak autobus schválně nestavěl u pláží, jak vlastnit psací stroj byl vrchol svobody a majetku, jak si Arenas schovával rukopisy za trámy a na další obskurní místa a stejně musel některé romány vícekrát přepisovat .... když si ho představím, jak putoval s rancem, kde měl jen ty rukopisy, protože na ostatní majetek musel rezignovat, a hledal, u koho by mohl přebývat, je to docela mrazivá představa.
Na líčení kubánské spisovatelské obce mi poněkud vadí, že všichni postrádají jakoukoli individualitu, naprosto chybí zmínka o jejich osobních, či dokonce tvůrčích specifikách, a dohromady splývají v podivném chumlu.
.....
Daleko nadšenější jsem byla z Arenasovy knihy "Vrátný", která popisuje hlavně společnost USA (kde se mu asi fakt hrozně nelíbilo). Z literární úrovně "Než se setmí" jsem opravdu trochu rozpačitá.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá květen 23, 2008 5:33 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
v pasážích, které byly jakousi kombinací gay Casanovy a barona Prášila.


Přesně! To mě na knize fascinovalo, bujná fantazie autora, zjevně nadsazené historky vydávané za realitu, a přece tak věrohodně zachycené. Filmu tenhle rozměr chyběl, ale přesto byl strhující.
První Schnabelův film o malíři Basquiatovi jsem viděl v TV, v současnosti běží v našich kinech jeho nejnovější snímek Skafandr a motýl, prý také výtečný (leč bez gay tematiky Crying or Very sad ).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá květen 23, 2008 5:23 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Bart: To je těžký... Film byl v tomhle případě víc než jen "vizuální přepis". Natočil ho režisér s ohromným výtvarným cítěním (autor filmu o malíři Basquiatovi atd.) - byl to sled sytých obrazů, velmi smyslových, pod karibickým sluncem.

V knize bylo mnohem víc nostalgie - skeptického rozumu, který se tváří v tvář vší té marnosti a pomíjivosti jenom hořce usmívá, protože nic jiného se vlastně už nedá dělat... Mělo to prvky elegie, a to i v pasážích, které byly jakousi kombinací gay Casanovy a barona Prášila. Tenhle rozměr ve filmu nebyl a ani moc být nemohl.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 7 z 10
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist